S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery. Funkční cookies jsou v rámci zachování funkčnosti webu používány po celou dobu procházení webem. Podrobné informace a nastavení ke cookies najdete zde.

Úvod » INSTALACE » Anthem Statement P2 – stereo výkonový zesilovač


        

Anthem Statement P2 – stereo výkonový zesilovač

Referenční stereo zesilovač 2 × 325 W/8 Ω s konstrukcí Multi-Mono, XLR vstupy, toroidním napájením a ochranou ALM.

 


0x
Dostupnost: Na objednávku
Číslo produktu: P43415
Výrobce: Anthem
EAN kód: 809918000719
bez DPH : 131 396,69 Kč
s DPH (21 %):
158 990,00 Kč
Hlídací pes:
Hlídací pes

do košíku:
  ks  

Popis



Anthem Statement P2 referenční dvoukanálový výkonový zesilovač s výkonem 325 W na kanál
Anthem • Statement Series • Reference Power


Statement P2 – nekompromisní síla ve službách hudby



Anthem Statement P2 je referenční stereofonní výkonový zesilovač, ve kterém se spojuje mimořádná proudová rezerva, precizní analogová konstrukce a důsledné oddělení obou kanálů. Jeho architektura Multi-Mono přináší výhody samostatných monobloků v jediném robustním šasi a umožňuje reprodukovat hudbu s výjimečnou dynamikou, čistotou a kontrolou.



Každý ze dvou kanálů poskytuje trvalý výkon 325 W do 8 Ω, 500 W do 4 Ω a 675 W do 2 Ω. Výrobce uvádí tyto hodnoty v pásmu 20 Hz – 20 kHz při celkovém harmonickém zkreslení pod 0,1 %, a to při jednom i obou kanálech v provozu.



Dva samostatné toroidní transformátory, oddělené napájecí větve, čtrnáct bipolárních výstupních prvků na kanál a pasivní chlazení vytvářejí základ pro přesné ovládání reproduktorů včetně modelů s náročnou impedanční charakteristikou.



Statement P2 je určen pro špičkové dvoukanálové sestavy i domácí kina, kde může sloužit jako výkonný zesilovač předního levého a pravého reproduktoru. Navržen a vyroben v Kanadě přináší charakteristický důraz značky Anthem na technickou přesnost a dlouhodobou spolehlivost.



2 × 325 W / 8 Ω 2 × 500 W / 4 Ω 2 × 675 W / 2 Ω Multi-Mono 2 toroidní transformátory XLR / RCA ALM




Anthem Statement P2 vnitřní architektura Multi-Mono s oddělenými zesilovacími kanály



Dva nezávislé monobloky v jediném šasi



Základem Statement P2 je skutečná architektura Multi-Mono. Levý a pravý kanál mají vlastní desku plošných spojů ze skloepoxidu, vlastní chladič a samostatný napájecí zdroj. Signálové cesty kanálů jsou navrženy nezávisle, aby se minimalizovalo vzájemné elektrické ovlivňování.



Takové řešení umožňuje dosahovat mimořádně dobrého oddělení kanálů a přesné shody frekvenčních charakteristik. Podle technické dokumentace dosahuje přeslech mezi kanály hodnoty −140 dB při 20 Hz a −80 dB při 20 kHz.



Při hudební reprodukci se důsledné oddělení kanálů projevuje stabilnějším prostorovým obrazem, přesnou lokalizací nástrojů a lepší čitelností jemných detailů. Zesilovač přitom dokáže zachovat kontrolu i tehdy, když jeden z kanálů přenáší výrazně dynamičtější signál.



Statement P2 tak poskytuje výhody samostatného zesílení každého stereo kanálu bez nutnosti umístit do sestavy dva oddělené monobloky.






Anthem Statement P2 nezávislé napájecí sekce a toroidní transformátory jednotlivých kanálů



Oddělené napájení pro neochvějnou stabilitu



Výkonový zesilovač je závislý na kvalitě svého napájení. Statement P2 proto využívá dva samostatné nízkoimpedanční toroidní transformátory – jeden pro každý kanál. Každý kanál má navíc dvě autonomní napájecí sekce napájené z oddělených vinutí transformátoru.



Takto navržená soustava poskytuje stabilní podmínky při vysokém výkonu, omezuje vzájemné ovlivňování kanálů a pomáhá zachovávat dynamickou rezervu i při náročném poslechu.



V budicím stupni je použito regulované napájení, které pomáhá potlačovat rušení související s usměrňováním síťového napětí. Výsledkem je velmi nízká úroveň zbytkového šumu a čistší pozadí reprodukce.



Konstrukce zahrnuje také patentované sledování saturace napájení, které podporuje rychlé zotavení zesilovače po případném limitování výstupního signálu.



Řízená posloupnost zapínání omezuje nárazový odběr proudu při startu mohutných transformátorů a snižuje riziko nežádoucího vybavení síťového jističe.





Anthem Statement P2 v luxusní high-end poslechové sestavě

Referenční zážitek z hudby i filmového zvuku



Statement P2 je navržen pro chvíle, kdy hudba přechází od nejjemnějších detailů až k plné dynamické intenzitě. Jeho výjimečná výkonová rezerva umožňuje kvalitním reproduktorům reagovat na prudké změny signálu bez ztráty přesnosti a kontroly.



Ve stereofonní sestavě poskytuje pevný základ pro přirozené zobrazení prostoru, výraznou dynamiku a přesné basy. V domácím kině může sloužit jako samostatný výkonový stupeň pro přední levý a pravý reproduktor, zatímco další kanály zajišťují jiné vhodné zesilovače.



Díky symetrickým XLR a klasickým RCA vstupům lze Statement P2 integrovat s prémiovým stereo předzesilovačem nebo AV procesorem. Vždy však jde o samostatný výkonový zesilovač, který vyžaduje externí řízení hlasitosti.



Fotografie je ilustrační. Reproduktory, předzesilovač, nábytek ani další zobrazené příslušenství nejsou součástí balení.






Detail robustních pozlacených reproduktorových terminálů Anthem Statement P2



Masivní pozlacené reproduktorové terminály



Kvalitní přenos výkonu nekončí u výstupního zesilovacího stupně. Statement P2 používá masivní, na míru navržené pozlacené reproduktorové terminály s velkou kontaktní plochou, které umožňují pevné připojení vhodných reproduktorových kabelů.



Pozlacení kontaktů pomáhá chránit jejich povrch před oxidací a dlouhodobě udržovat spolehlivé elektrické spojení. Robustní mechanické provedení je vhodné také při použití kvalitních kabelů s větším průřezem a kompatibilními koncovkami.



Každý kanál má vlastní pár terminálů. Při zapojení je nutné dodržovat polaritu, doporučení výrobce reproduktorů a bezpečné vedení kabelů.



Před každou změnou zapojení musí být zesilovač vypnutý a odpojený od elektrické sítě.






Anthem Statement P2 symetrické XLR a nesymetrické RCA analogové vstupy



Symetrické XLR a klasické RCA vstupy



Statement P2 nabízí pro každý kanál samostatný symetrický XLR vstup a nesymetrický RCA vstup. Zesilovač tak lze připojit k široké škále kvalitních stereo předzesilovačů a AV procesorů.



Symetrické XLR vedení je vhodné především u delších signálových kabelů, protože účinně potlačuje rušení a brum zachycený během přenosu. RCA vstupy poskytují standardní připojení pro komponenty bez symetrických výstupů.



Třípolohový přepínač umožňuje pro každý kanál zvolit RCA, XLR s běžnou úrovní nebo XLR se sníženou citlivostí o 6 dB. Tato možnost je praktická u předzesilovačů s vyšší výstupní úrovní.



Vstupní konektory používají pozlacené kontakty. Samotné vstupy jsou analogové – Statement P2 nemá vestavěný D/A převodník, HDMI ani síťové streamovací funkce.






Anthem Statement P2 ručně navržené desky plošných spojů s měděnými cestami



Precizně navržené obvody pro maximální čistotu signálu



Vnitřní konstrukce Statement P2 využívá dvouvrstvé desky plošných spojů ze skloepoxidu FR-4 s pokovenými průchody a měděnými cestami o plošné hmotnosti 2 oz na čtvereční stopu.



Velké napájecí a zemnicí plochy na deskách pomáhají snižovat elektrický odpor, nežádoucí rušení a citlivost na elektromagnetická pole. Důraz na uspořádání obvodů je důležitý zejména u zesilovače s vysokou proudovou kapacitou.



Statement P2 využívá také vlastní vstupní topologii Cascoded Complementary Feedback Input Stage. Osm pečlivě párovaných nízkošumových bipolárních vstupních prvků je uspořádáno do komplementární kaskódové zpětné vazby.



Tato koncepce podporuje vysokou linearitu, široké pásmo a mimořádně nízké zkreslení. Výrobce uvádí hodnotu THD+N pouhých 0,0007 % při 1 kHz a výkonu 225 W do 8 Ω.



Výsledkem je precizní reprodukce jemných hudebních informací bez zbytečného zabarvení.






Anthem Statement P2 velké hliníkové chladiče s žebrováním pro pasivní chlazení



Tiché pasivní chlazení bez ventilátorů



Při vysokém výkonu je účinný odvod tepla nezbytný. Statement P2 proto používá rozměrné hliníkové chladiče s optimalizovaným žebrováním, které odvádějí teplo přirozeným prouděním vzduchu.



Na každý kanál připadá více než 7 258 cm² modelované chladicí plochy včetně žeber. Takto velkorysá konstrukce umožňuje chladit výkonové prvky bez použití ventilátorů, a tedy bez mechanického hluku během poslechu.



Každý chladič je vybaven teplotním snímačem. Ochranný systém Advanced Load Monitoring průběžně sleduje bezpečné provozní podmínky a v případě potřeby reaguje na nadměrné zahřátí nebo další rizikové stavy.



Chlazení bez ventilátorů však neznamená, že zesilovač může pracovat v uzavřeném prostoru bez větrání. Při umístění do skříňky nebo racku je nutné zajistit dostatečný přístup vzduchu a odvod tepla.






Anthem Statement P2 výkonové stupně se čtrnácti bipolárními tranzistory na každý kanál



Čtrnáct bipolárních výkonových prvků na kanál



Každý zesilovací kanál Statement P2 používá čtrnáct vysokoproudých bipolárních výstupních prvků. Celkem tedy stereo zesilovač využívá dvacet osm výkonových součástek tohoto typu.



Rozdělení proudové zátěže mezi větší počet kvalitních výstupních prvků pomáhá vytvářet značnou proudovou rezervu a podporuje stabilní provoz s reproduktory s nízkou nebo složitou impedancí.



Výkonný výstupní stupeň poskytuje mimořádnou kontrolu nad basovými měniči. Tlumicí faktor dosahuje více než 600 při 20 Hz a hodnoty 400 při 1 kHz, vztažené k zátěži 8 Ω.



V náročných hudebních pasážích se tato konstrukce projevuje schopností udržet přesnou reprodukci i v okamžiku výrazných dynamických špiček.






Anthem Statement P2 konstrukce bez pojistek v napájecí cestě výkonového stupně



Spolehlivá konstrukce bez klasických vnitřních pojistek



Statement P2 používá konstrukci, ve které jsou výkonové obvody přímo propojeny s kondenzátorovou bankou napájecího zdroje. Toto řešení pomáhá udržovat nízkou impedanci napájecí cesty a zpřístupnit výkonovému stupni potřebnou okamžitou proudovou rezervu.



Anthem označuje tento přístup jako No-Fuse Design. V audio signálové a výkonové cestě nejsou klasické vyměnitelné pojistky, které by zvyšovaly odpor nebo vyžadovaly výměnu při ochranném zásahu.



V případě nadproudového stavu může zasáhnout resetovatelný jistič síťového napájení. Nízkovýkonová pohotovostní sekce je chráněna samoobnovovacími termistory PTC.



Bezpečnost doplňuje Advanced Load Monitoring (ALM), který sleduje teplotu, proud a napětí a pomáhá udržovat výkonové prvky v bezpečné provozní oblasti. Monitorování je mimo přímou audio signálovou cestu.



Ochrana při zkratu neznamená, že je bezpečné záměrně zkratovat reproduktorové výstupy. Zesilovač i reproduktory je nutné zapojovat v souladu s návodem.






Anthem Statement P2 v technickém racku vedle moderního obývacího pokoje



Referenční technika připravená i pro profesionální instalaci



Statement P2 kombinuje mohutnou kovovou konstrukci s praktickými možnostmi systémové integrace. Pevné ocelové šasi, kartáčovaný hliníkový kryt a výrazná přední držadla odpovídají jeho charakteru referenčního výkonového komponentu.



Pro profesionální instalace výrobce nabízí rackové provedení s výškou 5U bez nožiček. Hmotnost 34 kg vyžaduje dostatečně nosnou polici nebo vhodnou rackovou konstrukci.



Zesilovač lze zapínat manuálně, automaticky po rozpoznání audio signálu nebo pomocí externího triggeru. Trigger vstup a výstup umožňují synchronizovat provoz s vhodným předzesilovačem nebo řídicím systémem.



Při automatickém rozpoznávání signálu se přístroj vypne přibližně 20 minut po jeho skončení. To je praktické zejména v sestavách, kde jsou výkonové zesilovače umístěny mimo poslechovou místnost.



I při rackové montáži je nutné zachovat dostatečné odvětrávání a volný přístup k napájecímu kabelu.





Kompletní zadní panel Anthem Statement P2 s RCA a XLR vstupy, přepínači citlivosti, triggerem a pozlacenými reproduktorovými terminály

Zadní panel – vše potřebné pro referenční stereo



Na zadním panelu Statement P2 se nacházejí dva analogové RCA vstupy a dva symetrické XLR vstupy, tedy po jednom od každého typu pro levý a pravý kanál. Každý kanál má samostatný třípolohový přepínač vstupu RCA / XLR / XLR −6 dB.



Velké pozlacené reproduktorové terminály umožňují bezpečné připojení dvou pasivních reproduktorů. Dále jsou připraveny trigger vstup a výstup prostřednictvím 3,5mm konektoru, přepínač režimu zapínání, uzemnění šasi a síťová IEC přípojka.



Trigger podporuje ovládací napětí 5–24 V AC nebo DC. Zesilovač lze používat v manuálním režimu, přes trigger nebo s automatickou detekcí audio signálu.



Při připojení externího předzesilovače je nutné správně nastavit vstupní přepínač a dbát na kompatibilní úroveň signálu. Výrobce doporučuje použít XLR režim −6 dB u předzesilovačů s dvojnásobnou symetrickou výstupní úrovní.



Statement P2 je samostatný výkonový zesilovač. Nemá regulaci hlasitosti, DAC, HDMI, síťové streamování ani akustickou korekci ARC Genesis. Tyto funkce může podle konfigurace zajišťovat externí předzesilovač nebo AV procesor.






Proč si vybrat Anthem Statement P2?



Dvě nezávislé výkonové sekce, precizní kontrola reproduktorů a mimořádně nízký šum pro referenční stereofonní zvuk.





325 W na kanál do 8 Ω



Trvalý výkon 325/500/675 W na kanál při impedanci 8/4/2 Ω i při zatížení obou kanálů.





Architektura Multi-Mono



Každý kanál má vlastní toroidní transformátor, desku plošných spojů, napájení a chladič.





28 bipolárních výstupních prvků



Čtrnáct vysokoproudých prvků na kanál pro velkou výkonovou rezervu.





Nízký šum a přesná reprodukce



Odstup signálu od šumu 125 dB, precizní analogová signálová cesta a široké pásmo.





Pokročilá ochrana ALM



Průběžné sledování provozních podmínek bez zásahu do přímé audio cesty.





Kompletní profesionální připojení



Symetrické XLR, RCA, přepínatelná citlivost, trigger a pozlacené terminály.







Důležité informace: Anthem Statement P2 je dvoukanálový výkonový zesilovač, nikoli integrovaný zesilovač. Pro standardní provoz vyžaduje kompatibilní předzesilovač nebo AV procesor s regulovanými analogovými výstupy. Neobsahuje DAC, HDMI, streamovací služby ani ARC Genesis. Reproduktory a další komponenty na fotografiích se prodávají samostatně. Zařízení váží 34 kg a při instalaci vyžaduje dostatečně nosný podklad, vhodné elektrické připojení a účinné odvětrávání.





Technické parametry





Výkon a zvukové vlastnosti


TypStereo výkonový zesilovač


KonstrukceMulti-Mono, 2 kanály


Trvalý výkon / 8 Ω2 × 325 W


Trvalý výkon / 4 Ω2 × 500 W


Trvalý výkon / 2 Ω2 × 675 W


Podmínky měření20 Hz – 20 kHz, THD < 0,1 %


Zatížení při měřeníJeden nebo oba kanály


Výstupní prvky14 bipolárních / kanál


Napájení1 toroidní transformátor / kanál


Napájecí sekce2 autonomní / kanál


Frekvenční odezva20 Hz – 20 kHz, +0/−0,15 dB


Rozšířená frekvenční odezva5 Hz – 100 kHz, +0/−2 dB


Výkonové pásmo10 Hz – 150 kHz (−3 dB, 325 W/8 Ω)


THD+N při 225 W / 1 kHz0,0007 %


THD+N při 225 W / 20 kHz0,008 %


IMD CCIF při 325 W0,00019 %


Odstup signálu od šumu125 dB, IEC-A, ref. 325 W


Tlumicí faktor>600 / 20 Hz; 400 / 1 kHz


Oddělení kanálů−140 dB / 20 Hz; −80 dB / 20 kHz


Rychlost přeběhu40 V/μs


Napěťový zisk29 dB




Připojení, napájení a konstrukce


RCA vstupy2 × analogové


XLR vstupy2 × symetrické


Přepínač vstupuRCA / XLR / XLR −6 dB


Vstupní impedance RCA18 kΩ


Vstupní impedance XLR22 kΩ


Vstupní citlivost1 Vrms / 100 W do 8 Ω


Reproduktorové výstupy2 páry pozlacených terminálů


Režimy zapínáníManuálně, Trigger, Auto-On


Trigger vstup/výstup3,5 mm; 5–24 V AC/DC


Auto-Off bez signálu20 minut


OchranaALM, jistič, PTC


ChlazeníPasivní hliníkové, bez ventilátoru


Příkon bez signálu140 W


Příkon při max. výkonu / 8 Ω1 800 W


Napájení evropské verze216–264 V AC, 50/60 Hz


Výška s nožičkami23,8 cm


Racková výška bez nožiček5U


Šířka standardní verze49 cm


Šířka rackové verze48,3 cm


Šířka bez držadel43,8 cm


Hloubka včetně držadel57,2 cm


Hmotnost bez obalu34 kg


Barevné provedeníČerná


Vývoj a výrobaKanada




Specifikace vycházejí z oficiálního manuálu Anthem Statement P2/P5. Výkonové hodnoty jsou trvalé při 20 Hz – 20 kHz a THD pod 0,1 % při jednom nebo obou kanálech v provozu. Vstupní citlivost platí pro RCA a XLR při nastavení 0 dB. Rozměry závisejí na provedení držadel a nezahrnují dodatečný prostor potřebný pro kabeláž a větrání. Rackové provedení je samostatnou konfigurační možností.




Copyright © 2016 Techhouse.cz

NDFmZjliMm
Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod Kč

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: